Fyzio Beskyd > Blog

Jak podnikáme

Pro TV Na volné noze jsme s Robertem Vlachem a Danem Šáchou natočili rozhovor, tentokrát na téma Jak podnikáme. Dozvíte se, jak si organizujeme práci, jak plánujeme, jaké projekty chceme v budoucnu rozvíjet a mnohé další.

Naši klienti – Eliška Adamovská

Kromě terapie dětí se věnujeme také sportovcům. Jedním z nich je mladá horolezecká naděje Eliška Adamovská.

http://bit.ly/eLaAd

Školení SMI I.část

V uplynulém týdnu proběhla v ING Protetice ve Frýdku – Místku první část školení o sensomotorických neboli proprioceptivních vložkách (SMI – sensomotoric insoles). Tyto vložky se od běžných biomechanických stélek liší zejména propacovanější konturou jednotlivých částí, kdy se na základě detailní analýzy stanovuje, k čemu by měly tyto vložky sloužit – stabilizace nohy, úleva od bolesti, facilitace oslabených svalů a pod. SMI se používají jak pro dospělé, tak pro děti. Školil protetický technik Joachim Weißer z Německa a musím říct, že seminář byl nabitý spoustou nových informací. Seznámili jsme se s principem a fungováním SMI a jejich jednotlivých komponent, probrali jsme jednotlivé kroky vyšetření a na závěr jsme pro vybrané kurzisty navrhli a vyrobili jejich vlastní SMI. V srpnu nás čeká druhá část, která bude věnována dětské problematice. Už se nemůžu dočkat :-)

smi a smi b smi c smi d smi e

Vyzkoušeno – Doporučujeme: Workshop “Poznej své pánevní dno”

Na začátku valentýnského víkendu jsem měla možnost zúčastnit se workshopu s názvem “Poznej své pánevní dno”. Lektorkou celé akce byla Mgr. Martina Nakládalová, fyzioterapeutka z Otrokovic, která se ve své praxi zaměřuje na problematiku pánevního dna a vše s ním související. Přečíst celé

NDT-Bobath koncept v pediatrické praxi

Koncept manželů Bobathových, Bobath koncept, je jedním ze světově nejuznávanějších konceptů v dětské rehabilitaci. Vychází z nejnovějších neurofyziologických poznatků o vývoji motoriky dítěte, proto bývá někdy označován jako neurovývojová léčba (Neurodevelopmental Treatment – NDT). Přečíst celé

Dětská noha

Velmi často se nás ptáte, kdy a do čeho obouvat své děti nebo zda a jak řešit plochou nohu dítěte. Proto jsme rádi, že kolegyně Mgr. Martina Nakládalová, fyzioterapeutka z otrokovického Fyziomami napsala tento velmi rozumný a i pro laiky srozumitelný článek, který by měl být povinnou četbou pro všechny rodiče malých dětí.

http://bit.ly/DetskanoHa

Rozhovor s Katkou Huberovou pro pořad Koktejl ČRO

Kdo je fyzioterapeut, co dělá, s čím vám může pomoci a taky trochu o mně. Jak jsem se vlastně k fyzioterapii dostala, jak pracuji a jestli mě taky občas bolí záda. Takže pokud nemáte program na nedělní dopoledne, přeji příjemný poslech.

 

Vojtova metoda

Vojtova metoda je jedním z uznávaných terapeutických postupů, který má stále své nezastupitelné místo v pohybové léčbě dětí i dospělých. Její spektrum využití je široké. Má jistá pozitiva, ale i negativa a omezení, která je při volbě vhodného terapeutického programu nutno brát v úvahu. Přečíst celé

Konference České Asociace Ergoterapeutů 2015

Minulý týden proběhla v Ostravě již 27. celostátní konference ergoterapeutů. S kolegyní Hankou Šámalovou, nejlepší dětskou ergoterapeutkou, kterou znám, jsme společně přednesly příspěvek o spolupráci našich dvou odborností. Přečíst celé

Vyzkoušeno – Doporučujeme: Stezka bosou nohou

O víkendu jsme měli možnost vyzkoušet Stezku bosou nohou ve Valticích.

Je to okružní cesta o délce necelých 5 km s 11 zastávkami, na kterých se můžete bosou nohou projít po šiškách, kůře, v blátě nebo po kamíncích, balancovat na vratkých kládách, sklouznout se na skluzavce, potěšit své smysly v bylinkové zahrádce nebo prostě jen odpočívat v dřevěných lehátkách na sluneční terase a kochat se výhledy po okolí.

Chůze bosky v krásném prostředí moravských vinic je ten nejlepší relax pro tělo i duši a jako fyzioterapeuti můžeme říct jen: “Vyzkoušeno, doporučujeme.”

20150606_104447

20150606_113400