Fyzio Beskyd > Blog > Školení SMI I.část

Školení SMI I.část

V uplynulém týdnu proběhla v ING Protetice ve Frýdku – Místku první část školení o sensomotorických neboli proprioceptivních vložkách (SMI – sensomotoric insoles). Tyto vložky se od běžných biomechanických stélek liší zejména propacovanější konturou jednotlivých částí, kdy se na základě detailní analýzy stanovuje, k čemu by měly tyto vložky sloužit – stabilizace nohy, úleva od bolesti, facilitace oslabených svalů a pod. SMI se používají jak pro dospělé, tak pro děti. Školil protetický technik Joachim Weißer z Německa a musím říct, že seminář byl nabitý spoustou nových informací. Seznámili jsme se s principem a fungováním SMI a jejich jednotlivých komponent, probrali jsme jednotlivé kroky vyšetření a na závěr jsme pro vybrané kurzisty navrhli a vyrobili jejich vlastní SMI. V srpnu nás čeká druhá část, která bude věnována dětské problematice. Už se nemůžu dočkat :-)

smi a smi b smi c smi d smi e

Komentáře pro tento článek byly uzavřeny.

Odběr novinek emailem

Nejlepší možností, jak sledovat novinky Fyzio beskyd, je stručné upozornění na nové články v našem blogu emailem, společně s dalšími tipy a aktualitami. Zadejte svou emailovou adresu pro odběr novinek přibližně jednou měsíčně:

Odesílám...Odesílám...


Ochrana soukromí: Vaše emailová adresa bude zachována v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnuta. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každého emailu.